Послуги ріелторів знизяться

2017-01-19 19:44:46

Продаж або купівля житла завжди представляло собою досить складну задачу. В багатьох претендентів на житлову площу (тобто потенційних покупців) просто немає необхідних знань і досвіду, багато хто побоюється стати жертвою шахраїв. У таких умовах люди часто звертаються до ріелторів. Однак в останні роки ситуація змінилася -потенційні клієнти все менше потребують послуг посередників.

Перша причина - сервіси, що дозволяють самостійно вибрати нерухомість, виставлену на продаж. Використовуючи ці ресурси, людина може знайти цікавий йому об'єкт, запросити всю необхідну інформацію, а потім домовитися і обговорити умови угоди безпосередньо з власником. В результаті зникає необхідність платити ріелтору за пошук і підбір об'єкта - але ж вартість цієї послуги оцінюється в 2-4% від ціни угоди, що укладається. У «доінтернетну» епоху ріелтори володіли монополією на подібну інформацію, зараз ця монополія випарувалася.

Другий удар по бізнесу ріелторів - вдало створенні мережі багатофункціональних центрів. Спрощення подачі документів для фізичних осіб при придбанні житлової нерухомості і супутні послуги, що надаються цими центрами, дозволяють здійснювати операцію фактично без спеціальних знань і умінь - досить прийти в центр, співробітники якого  проконсультують по складних питанях  оформлення. Тепер перед людиною, що бажаэ купити квартиру, залишиться тільки одна перешкода - юридичне оформлення угоди. Крім ріелторів таку послугу надають професійні юристи, причому у них вартість подібних послуг носить фіксований розмір і в цілому досить невелика завдяки жорсткій конкуренції.

І третя причина - практика продажів і покупок нерухомості на аукціонах. Процес придбання через торги максимально прозорий і простий: кожен потенційний покупець отримує можливість попередньо ознайомитися зі всією необхідною документацією по об'єкту ще до проведення торгів, а стартова ціна завжди помітно відрізняється від ринкової в сторону дешевизни. В результаті  проведення торгів можна довести вартість нерухомості до розумних значень.

Залишити коментар