У 2018 році піднімуться ціни на оренду житла - експерти

2018-01-25 12:17:28

За оцінками експертів, за 2017 року ціни на оренду нерухомості у нас піднялися на 15-20%. У Національному банку України кажуть, що ціни на житло в Україні активно падають і вже майже досягли критично низького рівня. Згідно з останніми звітами НБУ, житло в Україні продається практично за собівартістю. Причиною всьому стала відсутність попиту. Експерти відзначають, що в 2018 рооці ціни на нерухомість будуть стабільними з тенденцією до невеликого зниження.

Незважаючи на те, що ціни на покупку нерухомості в цьому році залишаться стабільними, вартість оренди буде продовжувати рости, що обумовлено високим попитом. Традиційно піковим часом збільшення орендної плати стане серпень-вересень. Саме тоді в Україні спостерігається найактивніший сезон, коли трапляються практично всі рухи на ринку.

"Оренда зростає. Ціни вже давно перейшли в гривню і, в принципі, оренда на недороге житло в 2016-2017 р. зросла, на дороге житло вона залишається на більш стабільному рівні. Думаю, що в 2018 році незначне зростання таки буде, тому що попит є, а кількість об'єктів в оренду не збільшується, а це дає можливість підвищувати на неї ціни", - говорить голова комітету Асоціації фахівців з нерухомості України Едуард Бразас.

Ціни на оренду ростуть тільки в тих містах, де є на неї попит - в таких, як Київ, Львів, Одеса, Харків і Дніпро. В інших же містах оренда не дорожчатиме. За оцінками експертів, за 2017 р. ціни на оренду нерухомості у нас піднялися на 15-20%.

"Наприклад, якщо на початку 2017 р. у нас ще зустрічалися малометражні однокімнатні квартири за ціною 4 тис. грн на місяць, то до кінця року щастя було, якщо ви знайдете за 5 тис. грн. Те ж саме продовжується в 2018 р, однокімнатні, бюджетні квартири підповзають вже до 6 тис. грн", - говорить голова нацради Ріелторської палати України Віктор Неси.

Залишити коментар