Як правильно купити квартиру?

2017-08-09 15:24:45

У зв’язку з тим, що кількість обманутих при купівлі нерухомості невтішно збільшується, люди все частіше замислюються над тим, як не втратити свої гроші або житло. Або й те, й інше.
Потрібно розглядати декілька варіантів.
Перший - це купівля житла на первинному ринку. Два найочевидніші варіанти - оплатити житло через банк, або в касу компанії-забудовника.

Якщо ви обрали будинок, який ще будується - рекомедуємо не вносити повну вартість житла до останнього, щоб не втратити усі гроші.
Якщо форс-мажорні обставини змусили вас передумати на рахунок купівлі житла, будьте готові до грошових втрат. Забудовник уже не має ваших грошей на руках, він вклав їх у будівництво, тож вас змусять заплатити штраф, або посприяти в продажі цієї квартири іншим людям. Щоправда, вам може не пощастити і грошей зовсім не повернуть. Краще добре думати перед купівлею житла, аніж відмовлятись від квартири - це ризиковано.

Якщо ж ви обираєте житло на вторинному ринку житла, то вам можуть запропонувати два варіанти оплати - на банківський рахунок та за договором дарування. У першому випадку продавець оплачує оцінку нерухомості і платить податок 5-15% вартості квартири, а також держмито (1%), пенсійний збір (1%) і комісію нотаріуса (1%, але може бути і інша сума). Найчастіше, за домовленістю, всі ці витрати беруть на себе в рівних частках покупець і продавець. Другий варіант – через дарування – я б не рекомендувала, а якщо все ж ви збираєтеся – проводите угоду з досвідченим юристом. Податків в даному випадку менше, але ризиків набагато більше: вже після покупки може виявитися, що квартира - з судовим шлейфом.

Залишити коментар